View Single Post
Old 10-12-2012, 08:01 PM   #77
Marbie's Avatar
Marbie
Registered Users
seller
seller
 
Join Date: Nov 2008
Location: Mid-Atlantic
Posts: 2,381
My Mood:
Only read some of the responses, but if we got $4 per day for each person in our family, that would be $20 per day and $600 per month! That's much more than our grocery budget is now, so that doesn't sound bad at all. (Of course it helps that we have a home, fridge, microwave, oven, etc. And know how to cook/meal plan.)
__________________
Christine , married to M , mother to 4yo DS J and 2yo DD E !
Visit http://cleanbooksforteens.com for thorough book reviews of young adult books
Visit my blog Why We Love Green to read about saving money while saving the earth! (Plus Reviews & Giveaways!)
Marbie is offline   Reply With Quote